Porady dotyczące choroby w biurze, gdy musisz pracowaćTrudno o dni chorobowe, gdy pracuje się na pełen etat. Nie dostajesz wynagrodzenia, jeśli opuścisz pracę, a twój szef nie będzie patrzył łaskawie na drugą nieobecność w tym samym miesiącu. Co więc zrobić, gdy masz gorączkę i musisz ponownie wręczyć kartkę z wezwaniem? Wszyscy znamy zasady: Zostań w domu, gdy jesteśmy chorzy, albo rozsiewaj zarazki naszym współpracownikom i ryzykuj, że oni też zachorują. To niewypowiedziany kodeks - łamany tylko przez tych z nas, którzy desperacko poszukują wypłaty. Istnieją jednak sposoby, aby przetrwać nawet najgorszy sezon grypowy z nienaruszoną pracą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać czas wolny, gdy musisz pracować, będąc mniej niż optymalnym pod względem zdrowotnym.

Wymyśl wymówkę, która jest wiarygodna jeśli nie jesteś chory

Jeśli nie jesteś chory, musisz wymyślić wiarygodną wymówkę. Jeśli jesteś pracownikiem najemnym, twój szef prawdopodobnie nie będzie chciał słuchać o tym, że po prostu musisz iść do dentysty. Jeśli jesteś pracownikiem najemnym, być może uda ci się uciec, ponieważ twój szef naprawdę nie chce, abyś zaraził wszystkich w biurze. Niektóre wspólne wymówki dla braku pracy, gdy nie masz prawdziwej choroby, to kłopoty z samochodem, konieczność opieki nad chorym dzieckiem lub inną osobą zależną, lub konieczność uczestniczenia w rodzinnym pogrzebie. Jeśli szef może sprawdzić twoją wymówkę, wymyśl coś, co będzie łatwe do sprawdzenia.

  • Jeśli czujesz się fatalnie i wiesz, że nie dasz rady przejść przez spotkanie, po prostu powiedz nie. Jeśli absolutnie musisz tam być, postaraj się zrobić jak najmniej (w tym wkłady wokalne).
  • Jeśli musisz spotkać się z szefem lub innymi współpracownikami jeden na jeden, pamiętaj o przestrzeganiu zasad higieny. Umyj ręce przed i po każdej interakcji i upewnij się, że nie kaszlesz lub nie kichasz bezpośrednio w twarz współpracowników.

Poproś o krótki urlop

Jeśli byłeś u lekarza, możesz wykorzystać tę wizytę jako pretekst do poproszenia o krótki urlop. W ten sposób możesz pójść do lekarza, uzyskać potrzebny odpoczynek i leki, a następnie wrócić odświeżony i zdrowy. Bądź jednak ostrożny. Jeśli weźmiesz zbyt wiele krótkich urlopów, możesz być postrzegany jako osoba, na której nie można polegać. Praca w czasie choroby to zły pomysł. Sprawia, że jesteś bardziej chory i sprawia, że twoi współpracownicy też są chorzy. Więc jeśli musisz pracować, gdy jesteś chory, staraj się robić jak najmniej. Jeśli możesz wziąć dzień wolny lub wykorzystać urlop, zrób to. To lepsze dla ciebie i wszystkich innych.