5 sposobów, w jaki pracujące mamy mogą zyskać trochę czasu dla siebiePraca w domu może być spełnieniem marzeń dla mam, które chcą spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Ale praca w domu oznacza również, że nie ma nikogo innego, kto mógłby zająć się maluchami, odebrać telefon lub zawieźć cię na zakupy. Jak więc sprawić, żeby to działało bez całkowitego wypalenia? Praca w domu jako mama wymaga wiele organizacji i dokładnego planowania. To nie jest tak proste, jak wrzucenie piżamy i zasiadanie przy komputerze. Praca w domu jako mama wymaga upewnienia się, że twoje dzieci są pod opieką w każdej sekundzie każdego dnia, zanim osiedlisz się w pracy.

Ustal kilka godzin wolnych od pracy

Wyznacz sobie kilka niepracujących godzin, podczas których nie ma żadnych przerw, nawet jeśli jest to tylko godzina. Czas, w którym możesz postawić stopy, poczytać książkę i nie martwić się, że ktoś ci przerwie, jest bezcenny. Choć może to być trudne, gdy masz małe dziecko, które potrzebuje twojej ciągłej uwagi, jest to dobry cel, do którego warto dążyć. Posiadanie czasu, jakkolwiek krótkiego, na nicnierobienie i naładowanie baterii jest ważne, aby zachować zdrowy rozsądek i produktywność.

Rób przerwy na lunch

Jeśli masz biuro, może to nie być praktyczne. Ale dla wielu mam, które pracują w domu, biorąc przerwę na lunch jest tak samo ważne, jak dla pracownika biurowego. Poświęć 30 minut do godziny ze swojego dnia, aby zrobić coś, co kochasz. Zabierz swoje dzieci na spacer, zdrzemnij się, zwiń się z dobrą książką lub cokolwiek innego, co uwielbiasz robić i na co potrzebujesz czasu z dala od pracy. Przerwa od pracy i robienie czegoś, co kochasz, sprawi, że będziesz bardziej produktywny, gdy do niej wrócisz.

Znajdź małe okienka czasu dla siebie

Czy masz dzieci, czy nie, znaleźć małe okna czasu dla siebie. Czy to codziennie, co drugi dzień lub raz w tygodniu, znajdź mały kawałek czasu, w którym nie musisz się martwić o nikogo lub cokolwiek. Może to być 10 minut lub 10 godzin. Potrzebujesz tego czasu dla siebie. Znajdź sposób, aby rozbić swój dzień pracy tak, abyś nie siedział ciągle przy komputerze. Co dwie godziny wstań, przejdź się, zrób pięciominutowy spacer wokół bloku, oderwij umysł od pracy. Znajdź sposoby na przerwy w pracy, które nie wymagają siedzenia przy komputerze.

Poproś o pomoc rodzinę i przyjaciół

Prośba o pomoc od rodziny i przyjaciół to świetny sposób, aby uzyskać trochę czasu dla siebie. Czy to na wieczór randkowy z mężem, kilka godzin tygodniowo na zakupy, czy po prostu ktoś do pilnowania dzieci przez kilka godzin, abyś mogła pójść na spacer, poproś o pomoc, gdzie tylko możesz. Poproś o pomoc ludzi, którym ufasz, aby zachować zdrowy rozsądek i produktywność, abyś mógł dobrze wykonywać swoją pracę. Pamiętaj tylko, że musisz poprosić.