Jak prowadzić udany biznes z domu‍Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy i pracy w domu brzmi jak idealne rozwiązanie, pomyśl jeszcze raz. Bycie swoim własnym szefem wiąże się z własnym zestawem kłopotów i wyzwań, które mogą nie być od razu oczywiste. Praca w domu może mieć również pewne poważne wady. Praca w domu oznacza poświęcenie wielu rzeczy, zwłaszcza jeśli jesteś ekstrawertykiem, który rozwija się na kontaktach z ludźmi i nowych doświadczeniach każdego dnia. Nie będziesz miał kolegów, z którymi mógłbyś przedyskutować pomysły przy chłodnicy wodnej, nikogo, kto pomógłby Ci w projekcie, gdy ten wymknie się spod kontroli i żadnych regularnych interakcji międzyludzkich, które pozwoliłyby Ci zachować zdrowy rozsądek.

Korzyści z pracy w domu

Jeśli uda Ci się przebrnąć przez związane z tym wyzwania, przekonasz się, że praca w domu ma szereg istotnych zalet: - Będziesz miał większą kontrolę nad swoimi godzinami pracy: Na przykład możesz stwierdzić, że jesteś bardziej produktywny rano, a następnie ponownie późnym popołudniem. Być może wolisz zaplanować spotkania po południu lub w weekendy, aby nie musieć przerywać pracy rodzinie w ciągu tygodnia. Praca w domu może pozwolić Ci ułożyć swój harmonogram i godziny pracy tak, aby dopasować je do swoich potrzeb.

  • Zaoszczędzisz pieniądze na transporcie: Dojazdy są jedną z tych rzeczy, które mogą naprawdę zjeść w swoim dniu pracy. Jeśli pracujesz w domu, możesz uniknąć konieczności dojazdu, co oznacza, że zaoszczędzisz czas i pieniądze. Nie musisz już jeździć w godzinach szczytu, szukać parkingu ani korzystać z transportu publicznego.
  • W zależności od tego, gdzie mieszkasz, może to być duża oszczędność czasu i pieniędzy. - Możesz uzyskać więcej zrobić, ponieważ masz mniej rozproszenia: Będziesz miał mniej spotkań i mniej rzeczy do zrobienia na talerzu. Bez presji bycia w zespole lub w środowisku pracy, powinieneś być w stanie bardziej skupić się na swojej pracy i osiągnąć więcej.

Zarządzane godziny pracy

Możesz ustalić swoje własne godziny pracy i pracować we własnym tempie. Możesz robić przerwy, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę, a ponieważ nie ma ustalonych godzin, nie musisz czuć, że musisz się spieszyć, aby skończyć zadanie. Jest to szczególnie przydatne dla rodziców, którzy chcą pracować, ale ich harmonogramy mogą nie pasować do tradycyjnych godzin pracy lub którzy chcą uniknąć wczesnych spotkań rano lub po godzinach spotkań towarzyskich. W razie potrzeby można również pracować z łóżka. Jeśli masz do czynienia z chorobą, możesz pracować w czasie, gdy jesteś najbardziej komfortowy i energiczny. Możesz również wykorzystać swój wolny czas. Jeśli masz dzieci, tak jak ja, możesz wykonywać obowiązki, prowadzić badania lub pisać w swoim notatniku, gdy dzieci śpią.