Wyjątkowe miejsca do odwiedzenia zimąNikt nie lubi ponurych i przygnębiających dni zimy. Mroźna temperatura, spadające liście i szare niebo wystarczą, by każdy zapadł w hibernację. Jednak jeśli mądrze zaplanujesz swoją podróż, będziesz mógł zobaczyć te pięć miejsc w zupełnie nowym świetle. O wiele piękniejsze światło, które przychodzi z własnym zestawem zapierających dech w piersiach widoków. Pięć najlepszych miejsc do odwiedzenia w zimie nie jest tak ponurych, jak ludzie myślą. W rzeczywistości te miejsca mogą stać się jeszcze piękniejsze, gdy są pokryte śniegiem i lodem. Więc przygotuj się do spakowania walizek i zarezerwowania lotów do tych miejsc na niezapomnianą podróż...

Indie

Jeśli jest jedno miejsce na świecie, które staje się jeszcze piękniejsze podczas zimy, to są to Indie. Od bujnych zielonych lasów i mglistych dolin po kolorowe i żywe festiwale, ten kraj jest gratką do odwiedzenia o każdej porze roku. Jednak rześkie powietrze, kolorowe liście i mgliste doliny sprawiają, że miejsce to jest jeszcze piękniejsze zimą. Trzeba odwiedzić mgliste doliny Kaszmiru, aby doświadczyć tego miejsca w zupełnie nowym świetle. Kolorowe liście, które pokrywają ścieżki prowadzące do świątyń i oszałamiające widoki na góry pokryte mgłą sprawiają, że jest to niezapomniane doświadczenie. Varanasi to jedno z najbardziej uduchowionych miejsc w Indiach. W okresie zimowym rzeka Ganges zamarza, dzięki czemu miejsce to wygląda jeszcze bardziej oszałamiająco.

Kaszmir

Kaszmir to jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Indiach. Zapierające dech w piersiach widoki jezior, verdant pines i malownicze ośnieżone góry sprawiają, że miejsce to jest jeszcze piękniejsze w czasie zim. Możesz odwiedzić słynne jezioro Dal, które zamarza w zimie, dzięki czemu wygląda jak turkusowy klejnot osadzony wśród śniegu. Możesz także odwiedzić Ogrody Shalimar, które są prawie nierozpoznawalne w zimie. Jeśli odwiedzisz Kaszmir zimą, będziesz mógł również doświadczyć słynnego festiwalu Chilly Chilly.