Ta gra wykorzysta moc drzemiącą w konsoli PS5

Firma Sony bardzo sobie ceni wszelkiego rodzaju oryginalne produkcje i kolejnym tego dowodem jest zapowiedź nowej gry która trafi do czytnika konsoli PlayStation 5 oraz jej starszej siostry PlayStation 4 jeszcze w tym roku.

Chicory: A colorful Tale to nowa gra utalentowanych deweloperów indie stojących za takimi hitami jak Wandersong, Celeste i Night in the Woods. Twórca tej gry Greg Lobanov twierdzi, że po zagraniu w niezliczoną ilość tytułów podobnych do Chicory zdał sobie sprawę, że żadna z nich nie pozwala graczowi na taki poziom interakcji i prowadzenia rozgrywki jaką on może zaoferować w swojej grze, po czym przystąpił do pisania kodu…

W czarno-białym świecie gry żyje się zupełnie tak jak w Korei Północnej pod przywództwem Kima czyli bardzo biednie. Gracz będzie miał więc za zadanie, nie zgadniecie jakie! Pokolorować ten okrótny świat przy pomocy swojego magicznego pędzla! – Wiedziałem, że nie zgadniecie. Personalizacja świata gry będzie dosyć rozbudowana, w miarę rozwijania się fabuły głównej, nasza postać otrzyma nowe umiejętności, np. takie jak malowanie święcącym pędzlem po mapie dzięki czemu uzyskamy dostęp do wcześniej niedostępnych z powodu panującej tam ciemności, mrocznych lokacji.

Każdy świat stworzony w grze będzie unikatowy przez to, że każdy gracz posiada przecież swój odrębny styl wyrażania emocji przenoszonych przy pomocy pędzla na płótno ekranu. Jeżeli jednak któryś z was poczuje się samotny odkrywając tą fascynującą opowieść w pojedynkę to będzie mógł zaprosić innego gracza do siebie do pokoju i razem z nim zgłębiać tajniki kolorowania świata na różowo, ponieważ tytuł będzie posiadał opcję gry na dwóch graczy, lub dwie graczki, lub gry w parach mieszanych.

Ściążkę dźwiękową do produkcji napisała Lena Raine, prawdziwa weteranka branży która miała już zaszczyt brać udział w pracy nad takimi tytułami jak Minecraft, Celeste czy Guild War 2. W udźwiękowieniu pomogło jej kilka mniej znanych osób.

Niestety gra nie będzie dostępna w języku polskim ale za to będzie miała opcję gry w języku rosyjskim ponieważ jak twierdzi jej główny deweloper, jego mama jest rosjanką i strasznie się cieszy, że będzie ona mogła zagrać w jego grę w swoim rodzinnym języku.

Gra z całą pewnością przypadnie do gustu małym dzieciom oraz wszystkim osobom pragnącym rozwijać swoje artystyczne zdolności nawet podczas grania na konsoli!