Sony uważa, że 349 zł za grę to uczciwa cena, a wy?

Wejście na rynek PlayStation 5 odbywa się nie tylko w blasku i fleszach ale także ma ono swoje cienie. Jednym z takich szarych momentów dla graczy jest podwyżka ceny za gry AAA ale i nie tylko za te najbardziej wymagające tytuły.

Sony ustami Jima Ryana, szefa PlayStation potwierdza, że podwyżka cen jest według nich okej, biorąc pod uwagę ile godzin rozrywki one zapewniają w porównaniu z innymi mediami typu film czy muzyka.

Redaktor brytyjskiego The Telegraph zapytał Jima czy 70 funtów za grę to uczciwa cena, na co ten odpowiedział:

Tak, tak uważam. Jeżeli zmierzysz ilość godzin które dostarcza gra wideo, taka jak Demon’s Souls i porównasz to z inną formą rozrywki, to myślę, że to porównanie jest proste do przyswojenia.

Jim Ryan, CEO PlayStation

Jednocześnie Jim Ryana odciął się od spekulacji jakoby Sony planowało sprzedawać gry za więcej niż 70 funtów.

Zapytany o to czy następna gra Naught Dog na PS5 będzie kosztowała 70 funtów odpowiedział, że nie będzie prognozował co nastąpi w przyszłości.

Ja uważam, że ceny gier na konsole są o wiele za wysokie w porównaniu z profitami które te gry przynoszą swoim producentom, a wy?

Zapraszam do komentowania wpisu oraz do założenia konta na specjalnym forum dyskusyjnym posiadaczy konsoli PlayStation 5: http://ps5forum.pl/member.php?action=register.