Powraca temat gier Bethesdy na PS5

W przyszłym roku Microsoft wchłonie Zenimax Media w którego skład wchodzą różnego rodzaju studia deweloperskie, w tym Bethesda, ID Software, Tango Gameworks i inne znany w branży.

W związku z tym gracze zadają sobie pytanie czy nowy Doom, Fallout czy Elder Scrolls ukaże sie na PS5?

W tej sprawie wypowiadał się już Phil Spencer a teraz wypowiedział się inny człowiek z Microsoftu, Tim Stuart.

Jak twierdzi Tim, zakup Bethesdy nie musi oznaczać tego, że gry od zakupionych przez korporację deweloperów przestaną się ukazywać na konsolach Sony. Microsoft może zastosować inną taktykę w której nowy Doom czy Fallout będzie wyglądał o wiele lepiej lub będzie posiadał więcej treści w wersji na Xbox Series X niż na PS5, może to być rozwiązanie czasowe lub stałe.

Także, bądźmy dobrej myśli, że w nowego Fallouta zagramy także na PS5, bo jest na to spora szansa, wszystko zależy od tego jak będą się sprzedawały konsole Microsoftu. Jak będą mieli zyski to będziemy mieli gry, jak nie będzie zysków to korporacja może zamienić te świetne serie w tytuły eksluzywne dla swoich konsol.

Zapraszam do komentowania wpisu oraz do założenia konta na specjalnym forum dyskusyjnym posiadaczy konsoli PlayStation 5: http://ps5forum.pl/member.php?action=register.