PlayStation 5 / PS5 kiedy premiera, jaka cena, gdzie kupić?

Przed premierą PlayStation 5 korporacja Sony wcale nam nie pomaga w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie konsoli, mamy wrzesień i nie wiemy kiedy Next-Gen wejdzie do sprzedaży oraz w jakiej cenie.
Opierając się na plotkach i domysłach można powiedzieć, że, o ile premiera konsoli nie zostanie przełożona na przyszły rok:

Data premiery: Listopad, prawdopodobnie 20, może wcześniej, nie później. Ostatnio w internecie pojawiły się niebezpieczne plotki mówiące o tym, że Sony planuje przełożenie premiery konsoli na przyszły rok.

Cena: 2199 zł za wersję z czytnikiem Blu-Ray, nie niższa, bardzo możliwe, że wyższa, nawet 2499 zł. W porównaniu z premiera konsoli PlayStation 4 będzie to znaczny wzrost ceny urządzenia.

Gdzie kupić: W znanym sklepie który daje gwarancję. Biorąc pod uwagę możliwość występowania problemów wieku dziecięcego należy rozważyć zakup konsoli z gwarancją i unikać zakupu sprzętu u Janusza biznesu sprzedającego konsole na Allegro. W konsoli może wystąpić problem z chłodzeniem co spowoduje przegrzewanie się urządzenia, innych problemów nie przewiduje.

Jaką wersję kupić: Dla mnie jest całkowicie oczywiste, że lepiej zapłacić więcej i kupić wersję z czytnikiem Blu-Ray, czyli sprzęt na wypasie, ponieważ jak szaleć to szaleć a wydane pieniądze zostaną dobrze zainwestowane. Dla niedoinformowanych konsola będzie sprzedawana w dwóch wersjach, z czytnikiem i bez czytnika jako All Digital. Konsola bez czytnika będzie tańsza ale wątpie aby jej cena była sporo niższa, możliwe, że różnica wyniesie kilkaset, do nawet 500 zł. Na pewno nie zdarzy się taka sytuacja, że konsola w wersji cyfrowej będzie sprzedawana za pół ceny :).

Kupować na premierę: Jeżeli nie możesz wytrzymać, nie masz żadnego sprzętu, masz pieniądze, to kupuj śmiało bo będzie to możliwe najlepszy sprzęt do grania w tej cenie. Jeżeli masz na czym grać to warto poczekać rok czy dwa na pojawienie się ciekawych gier wykorzystujących choć w części moc konsoli. Ja konsoli nie zamierzam kupować bo nie przekonała mnie do tego ani jedna gra. Dodatkowo nowa polityka Sony mówi, że będzie więcej gier z PlayStation które wyjdą na PC, pozostałe większe tytuły od Capcom, Square-Enix, Activision, EA i innych mocarzy to multiplatformy więc spokojnie można w nie pograć na komputerze. Kupić grę dla Ratcheta lub czarnego Spider-Mana? Never!

Zapraszam do komentowania tego wpisu.

Zapraszam do założenia konta na forum: http://ps5forum.pl/member.php?action=register.

Update 17 wrzesień 2020:

Sony podało oficjalne ceny konsoli PlayStation 5 na świecie, znamy już także ceny za które będzie ją można zakupić w Polsce. Moje przypuszczenia potwierdziły się. Konsola w normalnej edycji będzie kosztowała 2299 zł, w wersji cyfrowej 1849 zł. Można już składać pre ordery w większych sklepach. Rozpoczęcie sprzedaży 19 listopada.