Więcej oficjalnych informacji o konsoli PS5 dopiero w 2020 na PlayStation Meeting oraz na E3

W kwietniu tego roku Sony dało nam do zrozumienia, że ich nowa konsola nie pojawi się w sklepach przez następne 12 miesięcy, czyli do kwietnia 2020 roku nie będziemy mieli szansy by ją zakupić. Oznacza to ni mniej ni więcej, że next-gen pojawi się na pewno po tym okresie. Mając na uwadze to, że Microsoft wprowadzi swoją konsole Project Scarlett do sklepów na przyszłoroczną gwiazdkę, Sony zasadniczo zrobi to samo, bo musi, by przecież nie stracić rynku.

Jednak zastanówmy się przez chwilę nie nad tym kiedy konsola znajdzie się w sklepach ale nad tym kiedy zostanie oficjalnie zaprezentowana. I tutaj pojawiły się ostatnio nowe informacje.

Nieco więcej albo wszystko o PlayStation 5 powinniśmy się dowiedzieć na zbliżającym się wydarzeniu które prawdopodobnie nastąpi 12 lutego 2020 roku. PlayStation Meeting będzie pokazem drogi którą odsłoni przed nami Sony i która to będzie dotyczyła przyszłości całej marki PlayStation.

Pamiętając jak została zaprezentowana PS4 możemy spodziewać się podobnego scenariusza w kwestii prezentacji konsoli PS5. 12 lutego 2020 roku dowiemy się zatem jeżeli nie o całości to poznamy przynajmniej konkretną i pełną specyfikację oraz zobaczymy zajawki nadchodzących gier od deweloperów First and Third Party (Ma być m.in. Ghost of Tsushima), można spodziewać się także niezłego dema technologicznego (vide Deep Down od Capcom…:)) czy prezentacji kontrolera. Takie informacje powinny nam wystarczyć do czasu targów E3 2020 w czerwcu.

Według moich założeń dopiero na targach zobaczymy obudowę konsoli, poznamy jej cenę (500 dolarów?) oraz dokładną datę premiery i tytuły startowe. Podsumowując pierwsza połowa następnego roku przyniesie nam pełne informacje o PS5, a druga połowa będzie oczekiwaniem na jej pojawienie się w sklepach. To tyle jeżeli chodzi o ten temat. 12 luty 2020, PlayStation Meeting, czekamy z niecierpliwością.

Kolejną ciekawostką dotyczącą PlayStation 5 jest informacja o wycieku designu konsoli w wersji Dev Kit, czyli tej którą mają już w swoim posiadaniu developerzy z Naughty Dog czy RockStar. Wygląd został potwierdzony przez jednego z pracowników studia Codemasters. Na podstawie rysunku technicznego został wyrenderowany pełny model w 3D, dzięki czemu możemy zobaczyć jak Dev Kit PS5 wygląda. Napiszę też krótko, konsola która trafi do sklepów nie będzie tak wyglądała! Aczkolwiek prezentuje się ciekawie i w zasadzie nie miałbym nic przeciwko temu by taki był ostateczny wygląd 9 generacji PlayStation.

Jak zwykle zachęcam do komentowania pod wpisem i wyrażenia swojej opinii odnośnie terminu premiery konsoli czy jej wyglądu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.