Sony potwierdza nazwę i datę premiery konsoli PlayStation 5 (PS5)!

Bomba roku albo i nawet bomba ostatnich lat dla wszystkich fanów marki PlayStation. Sony potwierdziło dzisiaj, że oficjalna nazwa nowej generacji konsoli to PlayStation 5, w skrócie PS5, czyli zachowano doskonale znaną nomenklaturę która jest od 20 lat w użyciu. Next-genowa konsola zostanie dostarczona do sklepów pod koniec 2020 roku, przy czym nie podano dokładnej daty kiedy to nastąpi. W tym samym momencie na rynku ukaże się Project Scarlett czyli następny Xbox od Microsoftu. Jako gracze liczymy na ciekawą potyczkę między dwoma wielkimi producentami. I życzymy sukcesów obu korporacjom z nastawieniem na niebieskich!

Jak już wiemy o nowej konsoli zaczęło się mówić w kwietniu tego roku kiedy to Mark Cerny, jej główny projektant przedstawił jej niepełną specyfikację, do tej pory nie było jednak wiadomo kiedy i pod jaką nazwą konsola trafi do sprzedaży. Dzisiaj Japończycy rozwiali nasze wątpliwości w tym temacie.

Sony ujawniło też dwie małe informacje o nowym kontrolerze, nie wiadomo, czy będzie się on nazywał Dualshock 5 choć to bardzo prawdopodobne, może o tym nie wspomniano albo ja nie zauważyłem w oryginalnym tekście ale wiemy jedno, że będzie korzystać z innego systemu wibracji, nie jak dotychczas z silników generujących drgania tylko z czegoś co jeszcze nie do końca wiadomo ale będzie oddawał ruch inaczej, w bardziej precyzyjny sposób, w sposób dotykowy. Np. Kopnięcie piłki będzie inaczej odczuwane niż uderzenie samochodem w ścianę. Dziennikarz Wired który testował urządzenie mówił o tym, że jest to rewolucja, czuć jak samochód ślizga się po jezdni i nie jest to wibracja, czuć ślizg… Druga innowacja to triggery L2/R2, one wyposażone zostały w opór (Force Feedback).

Jeżeli chodzi o gry to podczas wywiadu dla Wired zagrano w specjalną wersję Gran Turismo Spor. Może więc dostaniemy ją na start konsoli.

Do czasu premiery Sony ma przedstawić więcej informacji o PlayStation 5. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.