Sony patentuje w USA nowy kontroler z ekranem dotykowym, może to Dualshock 5 do PS5?

W internecie pojawił się skan pisma patentowego z którego wynika jedno. Sony Interactive Entertainment America LLC mieszcząca się w San Mateo USA patentuje w Stanach Zjednoczonych rozwiązanie kontrolera do gier.

„Gaming controller” został opatentowany 16 października 2018 roku (wniosek złożono 29 sierpnia 2017) co pozwala przypuszczać, że sprzęt będzie dedykowany PlayStation 5, ale żeby nie było o PS5 w patencie się nie wspomina.

Opis patentu:

Dostarczany jest kontroler do bezprzewodowego połączenia z urządzeniem obliczeniowym, obejmujący następujące elementy: obudowa zdefiniowana przez główny korpus, pierwsze rozszerzenie rozciągające się od pierwszego końca głównego korpusu i drugie przedłużenie rozciągające się od drugiego końca głównego korpusu, pierwsze przedłużenie i drugie przedłużenie do trzymania przez pierwszą rękę i jako druga ręka użytkownika, w sposób reaktywny; ekran dotykowy zdefiniowany wzdłuż górnej powierzchni głównego korpusu pomiędzy pierwszym przedłużeniem a drugim przedłużeniem; pierwszy zestaw przycisków umieszczonych na górnej powierzchni głównego korpusu w pobliżu pierwszego przedłużenia i na pierwszej stronie ekranu dotykowego; i drugi zestaw przycisków umieszczonych na górnej powierzchni głównego korpusu w pobliżu przedłużenia sekcji i na drugiej stronie ekranu dotykowego.

Po przełożeniu tego na bardziej zrozumiały język wygląda to tak. Kontroler będzie łączył się z jednostką centralną (konsolą ps5?) bezprzewodowo. Kontroler będzie obsługiwany oburącz. Na środku kontrolera między lewą a prawą częścią będzie znajdował się ekran dotykowy.

Jeżeli faktycznie jest to nowa wersja dualshocka to nie będzie się on zbytnio różnił od aktualnej wersji. Być może tylko tym, że Sony umieści w nim mały ekran dotykowy do obsługi w grach i wyświetlania małych elementów lub tylko kolorów po stronie widocznej dla oczu gracza.

Jak widać na grafice załączonej do patentu. Kontroler będzie współpracował z kamerą i być może z hełmem vr.

Bardziej zastanawia mnie ukazanie w grafice chmury z internetem co mogłoby wskazywać, że sieć będzie stanowiło integralną część tego kontrolera a zarazem konsoli. Czyżby granie w chmurze?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.