Kena: Bridge of Spirits dopiero za rok, o ile w ogóle wyjdzie

Jedna z lepiej zapowiadających się gier dla dzieci która ma ukazać się tylko na PlayStation 5 (i PS4, i PC) została ponownie przesunięta. Informacje które do nas docierają wskazują, że ten mile wyglądający Action-RPG ukaże się dopiero pod koniec 2021 roku.

Powodem decyzji podjętej przez wydawcę mają być problemy spowodowane szalejącą pandemią koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 ale nie tylko. Nieco wcześniej na światło dziennie wypłynęła informacja o problemach głównego designera gry który oskarża studio Ember Lab o jej kradzież. Po tym jak Brandon Popovich napisał 95% kodu omawianej gry został zwolniony z pracy a sam tytuł nagle został zapowiedziany na konsole PlayStation, bez jego wiedzy.

Miejmy nadzieje, że gra się ukaże, choćby za rok, bo zapowiada się ciekawie. Aby tak się jednak stało, wydawca musi dojść do porozumienia z głównym programistą jeszcze zanim sprawa trafi do sądu.

Zapraszam do komentowania wpisu oraz do założenia konta na specjalnym forum dyskusyjnym posiadaczy konsoli PlayStation 5: http://ps5forum.pl/member.php?action=register.