Jaki telewizor LCD lub OLED 4K, 8K do PS5/PlayStation 5? Sony już ma coś dla was

Sony pokazało nowe modele telewizorów na rok 2021 które będą w pełni kompatybilne z konsolą do gier PS5. Aby telewizor w pełni współpracował z konsolą musi posiadać wejście HDMI 2.1 i odświeżać obraz w 120Hz oraz obsługiwać rozdzielczości 4K i opcjonalnie 8K bo nie oszukujmy się, 8K zobaczymy tylko w menu lub nowej wersji Tetrisa :). Nowe modele telewizorów Sony Bravia XR posiadają wszystkie te funkcje, a nawet więcej.

Smart TV od Sony obsługują rozdzielczość 8K, 4K, posiadają HDMI 2.1, odświeżanie obrazu 120Hz z obsługą zmienniego odświeżania VRR, ALLM (automatyczny tryb niskich opóźnień) i eARC. Posiadają też nowe procesory zbliżone działaniem do ludzkiego mózgu (SIC!). Telewizory będą obsługiwały najnowszą wersję Google TV zbudowaną na Androidzie. Ponadto wyższy kontrast, lepszsza jasność, szersza paleta kolorów, lepszy HDR, bardziej przestrzenny dźwięk, szersze kąty widzenia itp.

Telewizory będą dostępne w rozmiarach od 50 do 100 cali. Ceny jak i dokładną specyfikację poszczególnych modeli poznany dopiero wiosną, kiedy telewizory trafią do sprzedaży.

Sony BRAVIA XR MASTER Series Z9J 8K HDR TV

Sony BRAVIA XR MASTER Series A90J OLED 4K HDR TV

Sony BRAVIA XR A80J OLED 4K HDR TV

Sony BRAVIA XR X95J 4K HDR TV

Sony BRAVIA XR X93J/X94J 4K HDR TV