Gry na PS5: Horizon II Forbidden West

Bodajże największą do tej pory zapowiedzianą grą na konsolę do gier Sony PlayStation 5 jest druga część gry Horizon Zero Dawn z 2017 roku z konsoli PlayStation 4 wydanej przez Guerrilla Games. Horizon Zero Dawn 2 Forbidden West pojawi się w sklepach dopiero w 2021 roku. Nie będzie to zatem tytuł startowy dostępny wraz z premierą konsoli pod koniec tego roku w listopadzie. Wielka szkoda.

W grze znów wcielimy się w bohaterkę o imieniu Aloy która będzie musiała uratować świat od zagłady. Tym razem opuści ta dziewczyna tereny Utah w których żyje na co dzień i uda się aż na zachodnie wybrzeże by poznać uroki mitycznego pacyfiku, być może będą to tereny upadłej Kalifornii?. Po drodze będzie musiała stawić czoła wielu zagrożeniom naturalnym, morderczym bestiom połączonym z techlonogią maszynową oraz innym przeciwnikom, których tam sobie autorzy z Guerrilla Games wyobrażą i wrzucą do gry.

Oprawa graficzna została lekko podrasowana w stosunku do pierwszej części z PS4 co widać na filmie z gry który prezentuje się zacnie, zagramy też w rozdzielczości 4K przy 60FPS co zdaje się będzie już standardem dla gier na PS5.