Gry które ukażą się na PS5, lista 38 gier na PlayStation 5

Gry na PlayStation 5 tworzone są już od dłuższego czasu tak aby w czasie premiery gracze mieli co do czytnika konsoli włożyć, jest to fakt. Listę 38 gier które ukażą się na next-gena Sony opublikował Oficjalny PlayStation Magazine więc jest to wiadomość oficjalna, zawierająca jak najbardziej realny przekaz, że ” w te gry zagramy na nowej konsoli Sony w dniu premiery ” oraz w kilka miesięcy po niej, gdyż listę tę nie można traktować jako tylko listę gier startowych.

Gier na PS5 pojawi się znacznie więcej, w tym te które ogłosi samo Sony na swoim wielkim pokazie gier za kilka lub kilkanaście dni.

Gry startowe:

Assassin’s Creed Valhalla od Ubisoft na PS5 w której wcielimy się tym razem w wikingów przeczesujących spowiane mrokiem wyspy brytyjskie. Będzie mroźno, boleśnie i krwawo.

Dirt 5 od Codemasters na PS5 która to będzie arcadeową grą samochodową od mistrzów tego gatunku.

Fifa 21 od EA na PS5 w której jak co roku pokopiemy sobię piłkę po boisku do piłki nożnej, bez żadnych niespodzianek coroczna seria sportowa z ameryki ukaże się na wszystkich konsolach.

Madden 21 od EA na PS5 w której jak co roku pokopiemy sobię piłkę po boisku do futbolu amerykańskiego, bez żadnych niespodzianek coroczna seria sportowa z ameryki ukaże się na wszystkich konsolach.

NHL 21 od EA na PS5 w której jak co roku poślizgamy się na lodowisku próbując wbić krążek hokejowy do bramki drużyny przeciwnej, bez żadnych niespodzianek coroczna seria sportowa z ameryki ukaże się na wszystkich konsolach.

Godfall na PS5 to gra znana z tego, że została zaprezentowana jako pierwsza gra na PlayStation 5 w historii. Od kilku miesięcy wiemy już, że będzie to gra która ukaże się na nowej konsoli Sony już na starcie, cały czas oczekujemy większej prezentacji tytułu która ma nastąpić już na dniach. Godfall jest grą z gatunku Action RPG rozgrywaną w świecie Fantasy i jest tworzona przez kalifornijskie studio Counterplay Games.

Observer: System Redux na PS5 to remaster gry sprzed paru lat od polskiego studia wydawniczego Bloober Team. Jest to gra przygodowa/horror psychologiczny który ma pokazać możliwości nowych systemów do gier.

Outriders to kolejna polska gra na PS5 która ukaże się już na starcie konsoli, zespół który ją produkuje to People Can Fly a wydawcą tytułu jest Square-Enix. Jest to strzelanka TPP gdzie kamera umieszczona jest za plecami bohatera z elementami RPG. Grę będzie można ukończyć grając samemu jak i w trzyosobowej drużynie. Na początku gracz tworzy postać z różnych dostępnych klas. Np. Jest tutaj Piroman który włada ogniem, lub Dewastator który wywołuje ruchy sesjmiczne.

Quantum Error na PS5 od nowo powstałego amerykańskiego studia TeamKill Media LLC to strzelanka FPP utrzymana w klimatach horroru, bardzo przypomina klaustrofobiczny klasyk Doom 3 sprzed dekady.

Rainbow Six Siege to strzelanka FPP online która jest już na rynku od dobrych 5 lat, gra ukaże się także na PS5.

Redo!: Enhanced Edition. Jak widać, na PS5 nie może zabraknąć klasycznych gier indie, tym razem trafiło na Pixel Artową grę autorstwa Robson Paiva. Tytuł opowiada o dziewczynce która stara się znaleźć innego człowieka w świecie opanowanym przez bio-maszyny.

Jest to już ostatni tytuł startowy o którym na tę chwilę wiemy, dalej zostaną opisane gry która ukażą się w przeciągu 6 – 12 miesięcy od premiery konsoli na rynku.