Dostępność PS5 / PlayStation 5 w styczniu, nowa dostawa kiedy i gdzie?

Nowa dostawa konsol trafi do Europy już w tym tygodniu. Szczegółów nie znamy więc nie wiemy jakie kraje otrzymają konsole i w jakiej liczbie, prawdopodobnie większe rynki jak Niemiecki otrzymają więcej konsol niż taka Polska. Natomiast Wielka Brytania może otrzymać konsole z opóźnieniem przez Brexit. Nas jednak interesuje Polska.

To, że nowa dostawa konsol trafi do Polski w tym lub następnym tygodniu nie będzie znaczyło, że uda wam się kupić konsole w sklepie, dlaczego? Ano dlatego, że przed Świętami wiele sklepów sprzedawało pre ordery na konsole i ja myślę, że ta dostawa je pokryje i ludzie którzy wtedy zamówili konsole otrzymają je około 20-30 stycznia, i te pre ordery były wystawiane z myśłą właśnie o tej dostawie.

Czy zatem nie będzie możliwy zakup konsoli? Nie do końca, bo część sklepów takich pre orderów nie wystawiła do sprzedaży przed Świętami i jeżeli te sklepy otrzymają konsole to mogą je w tym lub przyszłym tygodniu wystawić w sklepach internetowych bez uprzedzenia, będą to jednak sztuki i komuś się może trafi jak ślepej kurze ziarno.

Jest szansa na to, że niektóre sklepy będą miały na stanie konsole, np. NeoNet lub Media Markt, może Euro, może te mniej renomowane i nieciekawe jak X-Kom czy Morele w końcu, ale nimi z wiadomych względów nie zawracałbym sobie głowy.

Nawet jeśli konsole będą wystawione do wolnej sprzedaży to nie będzie ich dużo ze względu na olbrzymie zainsteresowanie na innych, większych i bogatszych rynkach. Polska nie jest tutaj priorytetem dla Sony a wspomnę, że PS5 będzie miała także premierę w Indiach i spora część produkcji pójdzie do hinduskich graczy.

Styczeń nie będzie dobry, sytuacja na pewno nie wróci do normy. W następnych miesiącach będzie podobnie, ale na chwilę obecną nie wybiegajmy w tak daleką przyszłość. Najlepszym sposobem na zakup swojej wymarzonej konsoli będzie złożenie pre orderu jak tylko taki się pojawi i odczekanie w kolejce bo „białej” jeszcze przez długi czas nie będzie można normalnie kupić.