Co dalej z dostępnością PS5 / PlayStation 5 w sklepach w 2021 roku?

Zapraszam do wpisu z wątkiem zbiorczym gdzie będą publikowane informacje o dostępności PlayStation 5. Wpis znajduje się pod odnośnkiem widocznym niżej. Za nim znajduję się tekst oryginalny wpisu w którym teraz jesteś.

W tej chwili można być pewnym jednej rzeczy, że ten rok nie będzie dobry dla osób chcących zaopatrzyć się w nową konsolę Sony, ale także i w konsolę konkurencji, czy komponenty typu karty graficzne do PC, niezależnie jakiego producenta. Przez przejście na nowe technologie produkcji i pandemię koronawirusa zwiększającą zapotrzebowanie na sprzęt firmy mają problemy z produkcją i dystrubucją swoich towarów do sklepów na całym świecie, także do Polski, chociaż ta, aż tak bardzo w ich planach nie jest brana pod uwagę.

Amerykański producent AMD zapowiedziała, że sytuacja z produkcją podzespołów do konsoli PS5 / PlayStation 5 oraz innych produktów powinna poprawić się dopiero w drugiej połowie roku, powinna. Już niedługo korporacja planuje uruchomić nowe linie produkcyjne które mają nasycić rynek sprzętem do gier. Na pewno w pierwsze połowie tego roku polowanie na konsole będzie wyglądało tak jak do tej pory. W drugiej połowie roku na pewno dojdzie wielu nowych chętnych na zakup więc sytuacja może nie poprawić się nawet przez cały rok, a po drodze może się przecież wydarzyć kilka nowych rzeczy na świecie które pokrzyżują nam zakup konsoli, jakaś nowa mutacja COVID-19 czy coś całkiem nowego, co tam sobie wymyślą ci u góry.

Do tego kiepską informację podaną przez AMD potwierdziło właśnie Sony które przyznało, że ma spore kłopoty z wyprodukowaniem dostatecznej ilości nowych konsol i robi co może aby to zmienić, ale bez AMD, Sony tak naprawdę może sprzedawać jedynie puste obudowy do PS5 i nic więcej.

Za to Japońska korporacja opublikowała także wyniki sprzedaży PlayStation 5. Do tej pory klienci zakupili 4,83 miliona konsol, a do końca 31 marca 2021 ma się ich sprzedać aż 7,6 miliona sztuk (Dla porównania Xbox Series X sprzedał się w ilości 3,28 miliona sztuk, a najlepiej sprzedającą konsolą na świecie, szczególnie w Azjii, jest Nintendo Switch, już ponad 78 milionów sztuk trafiło do zadowolonych graczy). To dużo, ale liczba chętnych jest zdecydowanie większa, biorąc pod uwagę, że zapewne kilkadziesiąt procent z tych liczb przejęli i przejmą handlarze, spekulanci czy scalperzy.

Jednak na koniec mam dla wam dobrą informację, sugestię która pomoże wam w przeczekaniu całej tej farsy. Otóż dobrych gier dedykowanych i wykorzystujących pełną moc PS5 nie ma, lub jest ich wręcz kilka sztuk. Nie ma co żałować panowie, grajcie na konsolach które są dostępne i przechodźcie te tytuły których nie udało wam się do tej pory przejść. Mój znajomy powiedział, że „pierdole te PS5” i kupił sobie PSX’a, i gra, a co najważniejsze, to jest z tego zadowolony :).